پست الکترونیک
 
کد خبر : 15236 تاریخ خبر : 1395/10/23 ساعت : 12:00
استاندار در ستاد صيانت از حقوق شهروندي استان:
رعايت حقوق شهروندي آسيب هاي اجتماعي را كاهش مي دهد
استاندار چهارمحال و بختياري گفت: رعايت حقوق شهروندي باعث كاهش آسيب هاي اجتماعي مي شود.
استاندار در ستاد صيانت از حقوق شهروندي استان:

قاسم سليماني دشتكي در ستاد صيانت از حقوق شهروندي چهارمحال و بختياري با حضور جانشين بازرسي ستاد مركزي صيانت از حقوق شهروندي و رعايت حريم امنيت عمومي وزارت كشور تأكيد كرد: تكريم ارباب رجوع، رعايت حقوق شهروندي، احترام متقابل مردم، مسئولان و قشرهاي مختلف به حقوق يكديگر نقش مهمي در كاهش آسيب هاي اجتماعي و ارتقاي شاخص هاي توسعه اي دارد.

وي افزود: در همين راستا مقام معظم رهبري (مدظله العالي) هم به منظور رفع مشكلات و آسيب هاي اجتماعي تاكيد فراواني به مسئولان دارند.

سليماني دشتكي تصريح كرد: مديريت ارشد چهارمحال و بختياري به منظور رفع مشكلات مردمي در سه سال گذشته 160 سفر به نقاط مختلف استان انجام داده و خواسته هاي مردم را از نزديك مورد بررسي قرار داده است.

وي بيان داشت: پيگيري خواسته ها و مطالبات مردمي باعث افزايش رضايتمندي عمومي در حوزه هاي مختلف و بهبود وضعيت شرايط در جامعه مي شود.

استاندار چهارمحال و بختياري اضافه كرد: مديران و مسئولان دستگاه هاي اجرايي چهارمحال و بختياري بايد به منظور افزايش رضايتمندي عمومي و كاهش آسيب هاي اجتماعي از توان ريش سفيدان، بزرگان، معتمدان و ذي نفوذان بهره مندي كنند.

وي عنوان داشت: همدلي، وحدت رويه و تعامل بين مسئولان، مردم و قشرهاي مختلف چهارمحال و بختياري در مدت فعاليت دولت يازدهم اين استان را به يكي از استان هاي موفق كشور در بخش هاي مختلف تبديل كرده است.

سليماني دشتكي اظهار كرد: وضعيت بيكاري، شرايط سخت اقتصادي و كاستي در برخي شاخص هاي فرهنگي و اجتماعي مشكلاتي را براي برخي مردم ايجاد كرده كه البته در سه سال گذشته براي رفع اين مشكلات تلاش هاي فراواني شده است.

وي ادامه داد: در همين راستا 5 قرارگاه در شوراي فرهنگ عمومي چهارمحال و بختياري تشكيل و فعال شد تا بتوان شاخص هاي فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، سياسي و غيره را ارتقا و آسيب هاي اجتماعي را كاهش داد.

استاندار چهارمحال و بختياري بيان كرد: برخي آسيب هاي اجتماعي موجود سلامت، حيات اجتماعي و حق كرامت و برابر انسان هاي جامعه را به خطر مي اندازد.

وي يادآور شد: آگاهسازي مردم از حقوق شهروندي خود با قوانين، عرف، شرع و حكومتداري مي تواند در ارتقاي وضعيت بخش هاي مختلف جامعه مؤثر باشد.

سليماني دشتكي عنوان كرد: به همين منظور مسئولان دستگاه هاي اجرايي بايد قدرت پاسخگويي به مردم و ارباب رجوع در حوزه هاي گوناگون را تقويت كنند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی استانداری چهارمحال وبختیاری می باشد
Powered by DorsaPortal