پست الکترونیک
 
کد خبر : 16232 تاریخ خبر : 1396/04/23 ساعت : 18:49
تجمع حمايت از عفاف و حجاب در سامان برگزار شد
تجمع حمايت از عفاف و حجاب در سامان برگزار شد
تجمع پرشكوه حمايت از عفاف و حجاب ، با حضور فرماندار ، امام جمعه ، جمعي از مديران سطح شهرستان و صدها نفر از بانوان و شهروندان ، در محل مجموعه تفريحي پل زمانخان برگزار شد.
تجمع حمايت از عفاف و حجاب در  سامان برگزار شد
سخنران اين اجتماع حجت الاسلام و المسلمين اسماعيلي ، معاون محترم راديو معارف (دعوت شده از قم) بودند.
 
معاون راديو معارف با تاكيد بر اينكه حيا هديه الهي به انسان است، گفت: عفاف، حجاب و حياء خانه را تبديل به دارالشفاء مي‌كند.
حجت الاسلام والمسلمين معصوم اسماعيلي وردنجاني در جمع اجتماع‌كنندگان حمايت از حجاب و عفاف با بيان اينكه حجاب و عفاف اعتبار زيادي دارد، اظهار كرد: حجاب، عفاف و حيا خانه را تبديل به دارالشفاء مي‌كند.

وي ادامه داد: حضرت آدم براي اين در زمين آفريده شد و خداوند براي آدم كادوي معنوي فرستاد و از جانب خداوند، جبرائيل سه چيز را براي آدم فرستاد تا يكي از اين سه مورد كه شامل دين، عقل و حيا بود را انتخاب كند كه حضرت آدم عقل را را انتخاب كرد.

معاون راديو معارف و سخنران اجتماع صيانت از حريم خانواده در شهرستان سامان با عنوان اينكه هر كجا كه عقل باشد حيا و دين نيز وجود خواهد داشت، تصريح كرد: حيا و دين در عقل بشر نهفته است و آدم بي‌حجاب، بي‌حيا و بدون عفاف عقلي ندارد.

اسماعيلي با اشاره به موضوع حجاب بيان داشت: از نظر حضرت زهرا (س) بهترين زن امت، كسي است كه تا مي‌تواند نامحرم او را نبيند و او نامحرم را نبيند و زمان نزديكي زن به خداي متعال زماني است كه حشر و نشر با نامحرم نداشته باشد، چرا كه عفاف، حجاب و حياء خانه را تبديل به دارالشفاء مي‌كند.

وي با بيان اينكه عفاف و حياء مختص زن در جامعه نيست، خاطرنشان كرد: مردان نيز بايد داراي عفاف و حياء باشند.

كارشناس مسائل مذهبي خون هزاران شهيد و شهداي مدافع حرم را در راستاي عفاف و حجاب دانست و اضافه كرد: بايد عفاف و حجاب در جامعه رعايت شود چرا كه با از بين رفتن حجاب، عفاف و حياء در جامعه، ما همه مديون خون هزاران شهيد خواهيم بود و هميشه بايد از خون شهيدان پاسداري كنيم.

اسماعيلي رعايت عفاف و حجاب را در جامعه به خصوص براي نسل جوان مهم برشمرد و گفت: بايد شرايط مطلوب براي رعايت عفاف و حجاب وجود داشته باشد چرا كه نسل‌هاي سوم و چهارم جامعه ادامه‌دهنده اين مسير مي‌باشند.

 
کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی استانداری چهارمحال وبختیاری می باشد
Powered by DorsaPortal