پست الکترونیک
 
کد خبر : 16232 تاریخ خبر : 1396/04/23 ساعت : 18:49
تجمع حمايت از عفاف و حجاب در سامان برگزار شد
تجمع حمايت از عفاف و حجاب در سامان برگزار شد
تجمع پرشكوه حمايت از عفاف و حجاب ، با حضور فرماندار ، امام جمعه ، جمعي از مديران سطح شهرستان و صدها نفر از بانوان و شهروندان ، در محل مجموعه تفريحي پل زمانخان برگزار شد.
سخنران اين اجتماع حجت الاسلام و المسلمين اسماعيلي ، معاون محترم راديو معارف (دعوت شده از قم) بودند.
 
معاون راديو معارف با تاكيد بر اينكه حيا هديه الهي به انسان است، گفت: عفاف، حجاب و حياء خانه را تبديل به دارالشفاء مي‌كند.
حجت الاسلام والمسلمين معصوم اسماعيلي وردنجاني در جمع اجتماع‌كنندگان حمايت از حجاب و عفاف با بيان اينكه حجاب و عفاف اعتبار زيادي دارد، اظهار كرد: حجاب، عفاف و حيا خانه را تبديل به دارالشفاء مي‌كند.

وي ادامه داد: حضرت آدم براي اين در زمين آفريده شد و خداوند براي آدم كادوي معنوي فرستاد و از جانب خداوند، جبرائيل سه چيز را براي آدم فرستاد تا يكي از اين سه مورد كه شامل دين، عقل و حيا بود را انتخاب كند كه حضرت آدم عقل را را انتخاب كرد.

معاون راديو معارف و سخنران اجتماع صيانت از حريم خانواده در شهرستان سامان با عنوان اينكه هر كجا كه عقل باشد حيا و دين نيز وجود خواهد داشت، تصريح كرد: حيا و دين در عقل بشر نهفته است و آدم بي‌حجاب، بي‌حيا و بدون عفاف عقلي ندارد.

اسماعيلي با اشاره به موضوع حجاب بيان داشت: از نظر حضرت زهرا (س) بهترين زن امت، كسي است كه تا مي‌تواند نامحرم او را نبيند و او نامحرم را نبيند و زمان نزديكي زن به خداي متعال زماني است كه حشر و نشر با نامحرم نداشته باشد، چرا كه عفاف، حجاب و حياء خانه را تبديل به دارالشفاء مي‌كند.

وي با بيان اينكه عفاف و حياء مختص زن در جامعه نيست، خاطرنشان كرد: مردان نيز بايد داراي عفاف و حياء باشند.

كارشناس مسائل مذهبي خون هزاران شهيد و شهداي مدافع حرم را در راستاي عفاف و حجاب دانست و اضافه كرد: بايد عفاف و حجاب در جامعه رعايت شود چرا كه با از بين رفتن حجاب، عفاف و حياء در جامعه، ما همه مديون خون هزاران شهيد خواهيم بود و هميشه بايد از خون شهيدان پاسداري كنيم.

اسماعيلي رعايت عفاف و حجاب را در جامعه به خصوص براي نسل جوان مهم برشمرد و گفت: بايد شرايط مطلوب براي رعايت عفاف و حجاب وجود داشته باشد چرا كه نسل‌هاي سوم و چهارم جامعه ادامه‌دهنده اين مسير مي‌باشند.

 
مشاهده نظرات ( 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی استانداری چهارمحال وبختیاری می باشد
Powered by DorsaPortal