پست الکترونیک
 
کد خبر : 16364 تاریخ خبر : 1396/05/18 ساعت : 12:55
استاندار در نشست شوراي هماهنگي بانك هاي استان:
كاهش نرخ بيكاري چهارمحال و بختياري در دستور كار قرار گيرد
استاندار چهارمحال و بختياري گفت: نرخ بيكاري در اين استان بايد تا پايان امسال كاهش چشمگيري يابد.
استاندار در نشست شوراي هماهنگي بانك هاي استان:

قاسم سليماني دشتكي در شوراي هماهنگي بانك هاي چهارمحال و بختياري تأكيد كرد: با توجه به نرخ 20.2 درصدي بيكاري در اين استان برنامه ريزي به منظور ايجاد اشتغال پايدار در بخش هاي مختلف در دستور كار مسئولان دستگاه هاي اجرايي قرار داده شود.

وي افزود: شناسايي علت هاي اصلي نرخ بالاي بيكاري در چهارمحال و بختياري و ارائه راهكارهاي علمي در خصوص رفع آن يكي از مهمترين راهكارهاي كاهش اين نرخ است.

سليماني دشتكي تصريح كرد: بانك هاي عامل با جذب به موقع اعتبارات و پرداخت تسهيلات به متقاضيان اشتغلزايي نقش محوري و مهمي در كاهش نرخ بيكاري دارند.

وي بيان داشت: به همين منظور تمامي مديران بانك هاي عامل چهارمحال و بختياري موظفند نسبت به جذب سريع تر اعتبارات و پرداخت آن به متقاضيان واجد شرايط اشتغالزايي اقدامات لازم را انجام دهند.

استاندار چهارمحال و بختياري اضافه كرد: لازمه اصلي اجراي موفق طرح هاي اشتغالزا داشتن توجيه اقتصادي و پرداخت تسهيلات مورد نظر به افراد داراي اهليت است.

وي عنوان داشت: اجراي طرح تكاپو در چهارمحال و بختياري تاكنون پيشرفتي نداشته و موفق نبوده است.

سليماني دشتكي اظهار كرد: به همين منظور استفاده از افراد توانمند در راستاي اجرايي شدن طرح تكاپو در چهارمحال و بختياري ضرورت دارد.

وي ادامه داد: دبيرخانه شوراي هماهنگي بانك هاي چهارمحال و بختياري ليست تمامي مؤسسات مالي مجاز و غيرمجاز را حداكثر تا يك هفته ديگر به استاندار اعلام كند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار چهارمحال و بختياري نيز گفت: وضعيت اقتصادي و سرمايه گذاري كشور و استان قبل از فعاليت دولت يازدهم با مشكل مواجه بود.

سيامك سليماني دشتكي بيان كرد: در مدت فعاليت دولت يازدهم فعاليت هاي اقتصادي مهمي در كشور و چهارمحال و بختياري انجام و به دنبال آن تورم مهار، اشتغال افزايش، نرخ بيكاري كاهش و رونق اقتصادي ايجاد شد.

وي يادآور شد: سال گذشته با ايجاد 14 هزار و 300 شغل در چهارمحال و بختياري وضعيت اين استان در بخش اقتصادي از رشد مطلوبي برخودار گرديد.

سليماني دشتكي عنوان كرد: علاوه بر فعاليت هاي فراوان صورت گرفته در دولت يازدهم اما هنوز به نقطه مطلوب و ايده آل نرسيده ايم.

وي اظهار داشت: با آغاز به كار دولت دوازدهم وضعيت كشور در تمامي بخش هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، سياسي و غيره متحول مي شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی استانداری چهارمحال وبختیاری می باشد
Powered by DorsaPortal