پست الکترونیک
 
کد خبر : 16370 تاریخ خبر : 1396/05/18 ساعت : 22:08
استاندار چهارمحال و بختياري خبر داد:
وضعيت راه هاي چهارمحال و بختياري در دولت يازدهم متحول شد
استاندار چهارمحال و بختياري گفت: وضعيت راه هاي ارتباطي اين استان در دولت يازدهم متحول شده است.
استاندار چهارمحال و بختياري خبر داد:

قاسم سليماني دشتكي در نشست با اكبر رحماني قهرودي رئيس امور راه و ترابري و مديريت عمران شهري و روستايي سازمان برنامه و بودجه كشور تأكيد كرد: قبل از دولت يازدهم توجه جدي و چنداني به توسعه اين استان به ويژه حوزه راه هاي ارتباطي نشده بود.

وي افزود: تقويت زيرساخت ها، ارتقاي راه هاي ارتباطي، افزايش شاخص هاي توسعه اي در بخش هاي مختلف، رونق اقتصادي، افزايش اشتغال، كاهش نرخ بيكاري، بهبود وضعيت معيشت مردم، مهار تورم، استفاده از توان بالاي بخش خصوصي، آبرساني، برقرساني، گازرساني، اجراي طرح تحول سلامت و غيره از مهمترين دستاوردهاي دولت يازدهم در كشور و چهارمحال و بختياري محسوب مي شود.

سليماني دشتكي تصريح كرد: آينده نگري در اجراي طرح هاي جديد و تكميل و بهره برداري از طرح هاي نيمه تمام چهارمحال و بختياري در دولت تدبير و اميد مورد توجه مسئولان ملي و استاني قرار گفت.

وي با اشاره به ضرورت اختصاص 48 ميليارد ريال اعتبار براي تكميل و بهره برداري از طرح كمربندي سامان بيان داشت: تاكنون پنج كيلومتر از اين مسير 6 كيلومتري اجرا و آسفالت شده است.

استاندار چهارمحال و بختياري اضافه كرد: يك كيلومتر باقيمانده اين طرح تا پايان امسال تكميل و بهره برداري مي شود.

وي عنوان داشت: در نشست امروز 20 ميليارد ريال براي تسريع در روند اجراي اين طرح اختصاص يافت.

سليماني دشتكي به اجراي باند دوم محور ارتباطي سامان – تيران به طول 54 كيلومتر اشاره و اظهار كرد: از اين ميزان 17 كيلومتر در حوزه چهارمحال و بختياري و 37 كيلومتر در حوزه اصفهان قرار دارد.

وي با اشاره به افزايش بودجه راه آهن مباركه – سفيددشت – شهركرد ادامه داد: بودجه اين طرح از 70 ميليارد ريال پارسال به 470 ميليارد ريال در سال جاري افزايش پيدا كرد.

استاندار چهارمحال و بختياري به امضاي پروتكل همكاري بين رؤساي جمهوري اسلامي ايران و كره جنوبي براي اجراي راه آهن اصفهان – شهركرد – اهواز از مصوبات سفر رئيس جمهوري و هيأت دولت به شهركرد در مرداد 1393 شاره و بيان كرد: اجراي اين طرح نقش مهمي در ارتقاي جابجايي بار و مسافر، كاهش هزينه ها، افزايش ايمني حمل و نقل، صرفه جويي در وقت و رونق اقتصادي كشور و استان دارد.

وي با اشاره به اجراي فاز يكم جاده شهركرد – بروجن – لردگان از محل پل فجر تا فرادنبه به طول 29 كيلومتر يادآور شد: هم اينك 9 كيلومتر مسير آسفالت و آماده بهره برداري شده و بقيه آن در سه مرحله تا پايام امسال تكميل و بهره برداري مي شود.

سليماني دشتكي عنوان كرد: فاز دوم اين جاده در قسمتي از محور ارتباطي بروجن تا گردنه كره بس به طول 28 كيلومتر از سوي پيمانكار ديگري در حال اجراست.

وي با اشاره به اهميت جاده شهركرد – مسجد سليمان اظهار داشت: حفر و احداث تونل چري در اين مسير ارتباطي و همچنين چهار خطه كردن جاده شهركرد – شلمزار از مهمترين اولويت هاي چهارمحال و بختياري محسوب مي گردد.

استاندار چهارمحال و بختياري خاطرنشان كرد: تكميل عمليات اجرايي تونل فارسان – دشتك و احداث جاده هاي جايگزين آن از ديگر اولويت هاي مسئولان استان است.

وي گفت: ارتقاي جاده هاي چهارمحال و بختياري يكي از مهمترين نيازهاي كشور در برقراري ارتباط استان هاي مركزي با بنادر جنوب و غرب ايران محسوب مي شود و مزاياي آن تنها مختص به اين استان نيست.

سليماني دشتكي تأكيد كرد: تأمين آب، ارتقاي وضعيت بهداشت و درمان و توسعه راه هاي ارتباطي به عنوان مهمترين اولويت هاي چهارمحال و بختياري در دولت تدبير و اميد است.

وي افزود: افزايش طول بزرگراه هاي چهارمحال و بختياري از 110 به 350 كيلومتر در دولت يازدهم جزو مهمترين اقدامات مطلوب صورت گرفته در اين استان محسوب مي شود.

سليماني دشتكي تصريح كرد: استفاده از توان بالاي بخش خصوصي در بخش هاي مختلف توسعه اي و همچنين دعوت از اين بخش براي احداث آزاد راه لردگان – ايذه و ساخت محور ارتباطي شهركرد مسجد – سليماني جزو برنامه هاي اولويت دار مسئولان چهارمحال و بختياري قرار گرفته است.

رئيس امور راه و ترابري و مديريت عمران شهري و روستايي سازمان برنامه و بودجه كشور نيز گفت: خدمات رساني به مناطق محروم و اختصاص اعتبار به اين مناطق جزو اولويت هاي مسولان ملي است.

اكبر رحماني قهرودي اضافه كرد: سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور براي تسريع در روند توسعه اي چهارمحال و بختياري تخصيص 100 درصدي اعتبارات، افزايش رديف هاي اعتباري در سال 1397، اختصاص اعتبار از محل رديف هاي ديگر و تخصيص اعتبار از محل توازن منطقه اي را در اولويت قرار مي دهد.

وي بيان داشت: چهارمحال و بختياري علاوه بر ارتقاي كمي و كيفي وضعيت محورهاي ارتباطي در توسعه شبكه هاي جمع آوري فاضلاب و آبرساني به نقاط شهري و روستايي موفقيت هاي مطلوبي داشته است.

رحماني قهرودي اظهار كرد: به همين منظور با پايان عمليات اجرايي شبكه جمع آوري فاضلاب در هر كدام از شهرهاي چهارمحال و بختياري طرح جديد جايگزين در ديگر شهاي استان اغاز مي شود.

وي بيان داشت: مشاركت مردم در اجراي شبكه هاي جمع آوري فاضلاب شهرهاي چهارمحال و بختياري در كشور نمونه بوده است.

رئيس امور راه و ترابري و مديريت عمران شهري و روستايي سازمان برنامه و بودجه كشور عنوان كرد: به علت عملكرد مطلوب مديريت چهارمحالو بختياري در اجراي طرح هاي آب و فاضلاب شهرس و روستايي استان نياز اعتباري و مالي طرح هاي تصفيه خانه فاضلاب شهرهاي گندمان و بلداجي در سال جاري تامين و ابلاغ مي شود.

وي ادامه داد: واگذاري مديريت آب و فاضلاب 13 شهر چهارمحال و بختياري به بخش خصوصي علاوه بر رفع ضرردهي دولت باعث سودآوري شده است.

رحماني قهرودي بيان كرد: به منظور توسعه راه هاي چهارمحال و بختياري و همچنين ارتقاي وضعيت شبكه هاي جمع آوري فاضلاب در اين استان سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور تخصيص 100 درصدي بودجه سال جاري و افزايش اعتبارات در سال آينده را اجرايي مي كند.

وي يادآور شد: اعتبار لازم براي احداث كيلومتر صفر تا 30 باند دوم محور ارتباطي شهركرد – شلمزار به طور كامل از سوي سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور اختصاص مي يابد.

گفتني است، در اين نشست رئيس سازمان برنامه و بودجه، مديركل راه و شهرسازي، مديران عامل شركت هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي و مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي چهارمحال و بختياري گزارشي از روند اجرايي طرح هاي حوزه كاري خود ارائه دادند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی استانداری چهارمحال وبختیاری می باشد
Powered by DorsaPortal