پست الکترونیک
 
کد خبر : 16594 تاریخ خبر : 1396/06/23 ساعت : 08:40
تا پایان امسال:
425 کنتور هوشمند بر روی زاینده رود چهارمحال و بختیاری نصب می شود
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تا پایان سال جاری 425 دستگاه کنتور هوشمند بر روی رودخانه زاینده رود در این استان نصب خواهد شد.
تا پایان امسال:

قاسم سلیمانی دشتکی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: این تعداد کنتور هوشمند به منظور محاسبه میزان دقیق و و اقعی برداشت آب در این استان انجام می شود.

وی افزود: تاکنون 180 دستگاه کنتور هوشمند بر روی حوضه زاینده رود چهارمحال و بختیاری نصب شده و عملیات نصب بقیه کنتورها تا پایان امسال قابل انجام است.

سلیمانی دشتکی به امضای قرارداد اخیر با انجمن صنایع پوشاک ایران به منظور استقرار صنایع پوشاک در 20 روستا چهارمحال و بختیاری با سرمایه گذاری 720 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای یکهزار و 550 نفر تصریح کرد: بر همین اساس در هر کدام از شهرستان های شهرکرد و لردگان سه کارگاه و در هر کدام از هفت شهرستان دیگر استان دو کارگاه راه اندازی می شود.

وی بیان داشت: به طور میانگین با راه اندازی هر کارگاه در این طرح 80 نفر اشتغالزایی و در مجموع برای یکهزار و 550 نفر شغل مستقیم ایجاد خواهد شد.

استاندار چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: مسولان دستگاه های اجرایی نسبت به اطلاع رسانی از اقدامات نظام جمهوری اسلامی و عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش های مختلف استان از طریق رسانه های گروهی اقدام کنند.

وی عنوان داشت: راه اندازی و فعال شدن سریع تر پنجره واحد اقتصادی چهارمحال و بختیاری به عنوان یکی از ملزومات اصلی اقتصاد استان باید انجام شود.

سلیمانی دشتکی طولانی بودن روند پاسخ دهی به استعلامات را ظلم به سرمایه گذاران داخلی و خارجی اعلام و اظهار کرد: با راه اندازی پنجره واحد اقتصادی چهارمحال و بختیاری این روند ساماندهی و حداکثر تا یک ماه انجام می گردد.

وی ادامه داد: مدیران کل دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری همچنین نسبت به تهیه و ارائه برش استانی برنامه های ملی خود اقدام کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری بیان کرد: راه اندازی و فعال کردن میز تجارت استان در نقاط مرزی و خارج از کشور در دستور کار قرار گیرد.

وی یادآور شد: شناسایی نیازهای نقاط مرزی و بازارهای هدف کشورهای صادراتی و برنامه ریزی به منظور صادرات محصولات تولیدی در چهارمحال و بختیاری به آن مناطق نقش مهمی در افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی استان ایفا می کند.

سلیمانی دشتکی عنوان کرد: یک گروه کارشناسی نسبت به بررسی علمی راه اندازی میز تجارت چهارمحال و بختیاری در نقاط مرزی و خارج از کشور تشکیل و فعال شود.

گفتنی است، در این نشست فرمانداران شهرستان های شهرکرد و لردگان گزارش اقدامات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در این شهرستان ها را ارائه کردند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی استانداری چهارمحال وبختیاری می باشد
Powered by DorsaPortal