پست الکترونیک
 
کد خبر : 16732 تاریخ خبر : 1396/07/19 ساعت : 20:20
سرپرست استانداری در ستاد اقتصاد مقاومتی استان:
طرح های اجرا نشده در چهارمحال و بختیاری تعیین تکلیف شود
سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح های اجرا نشده در این استان هر چه سریع تر شناسایی و تعیین تکلیف شود.
سرپرست استانداری در ستاد اقتصاد مقاومتی استان:

گودرز امیری در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: با تشکیل یک تیم کارشناسی از دستگاه های اجرایی استان طرح های اجرا نشده شناسایی، تعیین تکلیف و یا حتی مجوز طرح های طولانی و غیرموجه باطل گردد.

وی افزود: نباید به خاطر کوتاهی برخی افراد و یا مقدور نبودن اجرای بعضی طرح ها روند سرمایه گذاری در بخش های مختلف چهارمحال و بختیاری کند شود.

امیری به تعریف 14 رسته ویژه پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر در چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح کرد: تدبیر برای بازاریابی به منظور فروش تولیدات و محصولات استان در حوزه های مختلف بایستی در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

وی بیان داشت: با توجه به توسعه فعالیت های الکترونیکی و ایجاد زیرساخت های لازم این حوزه در چهارمحال و بختیاری بایستی به کارآفرینی بخش دیجیتال استان توجه ویژه ای شود.

سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: بخشی نگری در اقتصاد مقاومتی از هیچ جایگاهی برخوردار نیست و مدیران دستگاه های اجرایی استان حق ندارند با بخشی نگری در برخی حوزه ها برای سرمایه گذاری مانع ایجاد کنند.

وی عنوان داشت: جذب مشارکت های مردمی برای اجرای طرح های مشارکتی با هدف افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی باید در شهرستان های 9 گانه استان مورد توجه قرار گیرد.

امیری اظهار کرد: به همین منظور فرمانداران شهرستان های 9 گانه چهارمحال و بختیاری در نشست های تخصصی با ائمه جمعه و خیران هر شهرستان نسبت به تحقق این مهم اقدام کنند.

وی ادامه داد: ترویج و تقویت فرهنگ اجرای طرح های مشارکتی نقش مهمی در تحول توسعه ای مناطق مختلف کشور و چهارمحال و بختیاری ایفا می کند.

سرپرست استانداری چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با توجه به احیای بسیاری از واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال و تعطیل استان در دولت تدبیر و امید، باید گروهی متشکل از کارشناسان دستگاه های اجرایی متولی نسبت به نظارت و بازدید هفتگی از روند کاری این کارخانه ها اقدام و گزارش علمی خود را به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارائه کنند.

وی یادآور شد: سرمایه گذاران داخلی و خارجی متقاضی سرمایه گذاری در بخش های مختلف چهارمحال و بختیاری باید حقوق مرتعداران و دارندگان پروانه های چرا را براساس ضوابط قانونی پرداخت کنند.

امیری تولیدات کشاورزی را معاف از مالیات اعلام و عنوان کرد: براساس قانونی صادرات این محصولات در صورت تسلیم اظهارنامه مالیاتی در مهلت قانونی از مالیات معاف است.

افزوده می شود، در این نشست فرمانداران شهرستان های بروجن و سامان گزارش عملکرد و برنامه های ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این شهرستان ها را ارائه کردند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی استانداری چهارمحال وبختیاری می باشد
Powered by DorsaPortal