پست الکترونیک
 
کد خبر : 17280 تاریخ خبر : 1396/11/23 ساعت : 10:27
استاندار:
سند توسعه پایدار چهارمحال و بختیاری تدوین می شود
استاندار چهارمحال و بختیاری از تلاش برای ایجاد بسترهای جذب سرمایه گذار در این استان خبر داد و گفت: توسعه این استان در گرو پیوند با سه بخش سرمایه گذار خصوصی، اعتبارات دولتی و همراهی مردم است.
استاندار:

اقبال عباسی در برنامه زنده تلویزیونی 'فرمول یک' از شبکه یک سیما افزود: چهارمحال و بختیاری استانی با پتاسیل های منحصر به فرد در حوزه های گردشگری و طبیعت گردی است، اما تاکنون از این ظرفیت در راستای توسعه و ایجاد اشتغال بهره گیری موثری نشده است.

وی ادامه داد: امروزه 55 درصد اشتغال مربوط به حوزه خدمات و گردشگری است که اهمیت این موضوع برای چهارمحال و بختیاری که از یکسو دارای بالاترین نرخ رشد بیکاری در کشور و از سوی دیگر دارای قابلیت های متعدد در حوزه گردشگری است، دو چندان است.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این در حالی است که نباید به ایجاد واحدهای اقامتی و هتل ها اکتفا نمود، بلکه باید با ایجاد تورهای طبیعت گردی و فراهم سازی خانه های تاریخی و روستایی برای گردشگران زمینه ماندگاری آن ها را در استان فراهم کرد.

عباسی، ایجاد بسترهای فرهنگی، امنیتی، انتظامی و اقتصادی برای جذب گردشگر را از امور ضروری در این حوزه دانست و گفت: این امر رسالت دولت و مدیران مربوطه است و تلاش می کنیم تا امنیت، سود و رفاه را برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در راستای توسعه گردشگری استان فراهم کنیم.

وی در ادامه تدوین سند توسعه پایدار را تدبیر رفع مشکل بیکاری استان دانست و اظهار کرد: این سند بر اساس اسناد بالادستی با بهره گیری از نظر و مشاوره صاحب نظران و نخبگان دانشگاهی و مزیت های نسبی شهرستانها در حال تدوین است و پیش بینی می شود فرآیند تکمیل آن تا پنج ماه آینده به طول بینجامد.

عباسی همچنین به مساله خشکسالی این استان اشاره کرد و گفت: خشکسالی های متوالی در استان منجر به تعطیلی بسیاری از فعالیت های کشاورزی استان شده و معیشت کشاورزان را با چالش مواجه کرده که بخشی از افزایش نرخ رشد بیکاری در استان ناشی از همین مساله است.

استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین با دعوت مردم به حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: استکبار جهانی با نظام سرافراز و مردم آگاه و فهیم کشور مشکل دارد و همین موضوع سبب شده تا فتنه های متعددی را علیه نظام به راه اندازد.

عباسی با حمایت از سیاست های دولت افزود: با وجودی که درآمد دولت کم و هزینه ها و توقعات بالاست، اما دولت همچنان سرپاست.

کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل روابط عمومی استانداری چهارمحال وبختیاری می باشد
Powered by DorsaPortal