استانداری
a/
ارتباط با استاندارa
a
استاندار
اقبال عباسی
a
a
معاونت سیاسی امنیتی واجتماعی
معاونت هماهنگی امور عمرانی
معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع
a/
اخبار فرمانداری هاa
a
اخبار فرمانداری ها
a
a
a/
ورود اعضاa
a
شناسه کاربري
کلمه رمز

کدامنیت  forget کلمه رمز را فراموش کرده ام
register ثبت نام

a
a
a/
اوقات شرعیa
a
a
a
a/
سامانه پیامکیa
a
سامانه پیامکی
a
a
a/
نظرسنجیa
a
a
a
کد خبر : 17272 تاریخ خبر : 1396/11/22 ساعت : 12:58
این بار به مناسبت 22 بهمن 1396 / همه آمده بودند
دریای معرفت چهارمحالی ها و بختیاری ها، باز هم خروشید
وحید رئیسی دهکردی
این بار به مناسبت 22 بهمن 1396 / همه آمده بودند

امروز، در آستانه چهلمین سالگرد باشکوه جمهوری اسلامی بار دیگر با خروش دریای بیکران معرفت چهارمحالی ها و بختیاری ها، مهر تأیید محکم تری بر انقلاب اسلامی ایران زده شد.

 

امروز 22 بهمن سال 1396، چهارمحالی ها و بختیاری ها پس از گذشت 39 سال از عمر پر برکت جمهوری اسلامی ایران به میدان آمدند تا در کنار تمامی ایرانیان آزاده بار دیگر بصیرت مردمانی سخت کوش و انقلابی را در دیار غیورمردان و شیرزنان این مرز و بوم به نمایش بگذارند.

حضور مردم چهارمحال و بختیاری در میدان ضد استکباری بار دیگر سبز و سفید و سرخ، رنگ انقلاب گرفت.

کودکان و بزرگان، زنان و مردان، بچه ها و بزرگترها و در یک کلام غیورمردان و شیرزنان چهارمحال و بختیاری برای فریاد زدن باورهای انقلابی خود با نهایت افتخار در آئین سی و نهمین فجر پیروزی شرکت و برگ زرین دیگری بر سند افتخارات خود اضافه کردند.

صدا، صدای فرو ریختن تنوره های دیو است، صدای خرد شدن استخوان های استبداد در باور پوسیده اربابان خیالی شرق و غرب!

کم کم یخ ها آب شدند و قطره ها به هم پیوستند، هر قطره، دیگری را در آغوش کشید، رگه های آب راه افتاد، جوی های کوچک به جریان در آمد، باریکه های آب همدیگر را پیدا کردند، روان شدند، سرعت گرفتند و با خروش فراوان به راه افتادند.

این باور پاک، اعتقاد یک ایرانی پاک نهاد است، قطره‌ ایی که در آخر سیلی شدند تا خاک را بار دگر از لوث پلیدی ها پاک سازند.

نگاه ها با هم برخورد کرد، لب ها به خنده باز شد و بار دیگر، تداوم حرکتی، تکرار حماسه ای بزرگ را رقم زد، مردمانی سرشار از یقین و عشق، دیگر بار، آزادگی خود را با فریادهای شان مهر تأیید زده اند.

اگر چه هوا کمی سرد بود اما چهارمحالی ها و بختیاری ها با وجود گرم خود آمدند تا ثابت کنند انقلاب اسلامی ایران هیچگاه دچار فراموشی، سالخوردگی و پیری نمی شود.

این حضور گسترده مردم با بصیرت و ولایت مدار چهارمحال و بختیاری در آئین گرامیداشت سی و نهمین بهار پیروزی نشان از پیوند ناگسستنی مردم سرزمین ایثار و حماسه با انقلاب اسلامی، امام امت، رهبری معظم و آرمان های اسلامی دارد.

آن سو، خواب دیو آشفته شده است، روباه پیر از سایه خویش می هراسد، گرگ صهیونیسم آخرین استخوان های اربابش را لیس می زند، آنسوتر، ترس بر اردوگاه شب مستولی شده است، این سو اما خورشید، شعاع مهربان نورش را به صورت مردمانی می پاشد که امروز به وعده گاه آمدند.

مگر می شد به وعده گاه نیایند؟

این ها بر سر عهد خود راسخ و استوارند و هیچ تردیدی و تزویری، اندک سستی در اراده استوارشان رقم نخواهد زد.

ایران، سرزمین سربداران است، موطن مردمان آزاده ای که هرگز زیر یوغ طاغوت ها نرفتند، اینجا، زادگاه میرزا کوچک خان جنگلی است، اسطوره ای از تبار سبز جنگل، هنوز صدای سم اسب رئیسعلی دلواری، بیدارگر غیرت جاوید مردان جنوب، در گوش دشتستان است.

هنوز صدای حضرت آیت الله العظمی سید ابوالقاسم نجفی دهکردی در فضا می پیچد، هنوز فریاد آزادی خواهی آیت الله نوربخش دهکردی در گوش مردم است، هنوز خون سردار اسعد بختیاری در رگ های بختیاری ها موج می زند، هنوز نوای شهید شیرعلیمردان خان بختیاری به گوش می رسد، هنوز شیرزنان و غیورمردان ایرانی به رشادت های بی بی مریم بختیاری افتخار می کنند، هنوز فریاد میرزا جهانگیر خان قشقایی در ذهن مردم است، هنوز اشعار دهقان سامانی و عمان سامانی شاعر عاشورایی بر زبان مردم جاری است، هنوز فارسی زبانان دنیا مدیون میرزا حبیب دستان بنی پدر دستور زبان فارسی هستند، هنوز نوای اشعار پژمان بختیاری و آواز بهمن علاءالدین، در گوش مردم است و هنوز سیاست بازان بی دین شرق و غرب از سایه مدرس ها می ترسند.

و اینجا چهارمحال و بختیاری بام ایران است، سرزمین شهیدان جاویدان، مفاخر علمی و پهلوانان جهانی، دیار بیش از 2 هزار و 400  شهید مظلوم گلگون کفن.

دیار سرداران شهید همچون حاج حسین خرازی دهکردی، سید کمال فاضل دهکردی، محمدعلی شاهمرادی، غلامرضا کاووسی، ارسلان حبیبی، الیاس ارجمند، سهراب نوروزی، رضا رحمانی، و دیگر شهدای بزرگوار این مرز و بوم.

اینجا ایران است، فلات غیرت آریایی، قلب تپنده مکتب شیعه و نبض توفنده بیداری اسلامی.

مگر می شد مردم نیایند؟

هنوز دردانه های شهیدان مصطفی احمدی روشن، داریوش رضایی نژاد، مسعود علیمحمدی، حسن تهرانی مقدم و مجید شهریاری، پرواز پدران خود را باور ندارند، هنوز تابوت شهیدان بر موج دست ها، توفان انقلاب را تا ابدیت خروشان می سازد و هنوز پهپادهای کفر و نفاق زمین گیر جاذبه ایمانند.

مگر می شد مردم نیایند؟

مگر می شد مردم نیایند؟

تکرار حماسه سیاسی حضور در مراسم 22 بهمن 1396 نشان داد اعتماد و اقتدار دچار فراموشی نمی شود و جاوید زاد بوم ایثار بار دیگر غرق در شور انقلاب و شعور بیداری اسلامی شد، بصیرت مردم ما به خواب زمستانی نخواهد رفت و مهر شرف بر پیشانی غیورمردان و شیرزنانش زد و خواهد زد.

پایمردی و ایثار مردمان دلیر و سربلندمان، عطر یاد امام خمینی (ره) و بیعت با ولایت فقیه را بار دیگر از موج های آبی خزر تا نیلگون همیشه فارس در یاد و باور نستوه ایرانیان پراکنده کرد، این بار، دیگر شیپورهای شایعه ساز به چه تزویری پناه خواهد برد؟ تا موج موج، صفوف اراده و ایثار مردم را به اندازه درک حقیرشان تقلیل دهند؟

مردم چهارمحال و بختیاری بار دیگر حماسه ای پرشورتر از 29 اردی بهشت رقم زدند، آنجا که بار دیگر میلیون ها انگشت اشاره جوهری را در چشمان خیره بدخواهان حسود فرو کردند.

همه برخاستند و چه آرام و صبور قطره ها موج شدند/ موج ها رود شدند/ رودها دل به دریا سپردند/ مردمان دل به دریا زدند/ مردمانی که پر از عشق حضورند/ لحظه ها در دل شب شمرده اند/ تا که خورشید فروزان برسد/ بشتابند به میعاد غرور/ دل پر از شوق حضور/ مهر تأیید به اسلام و ولایت زده اند.

وعده مان نزدیک است

عشق در یک قدمی است

همه برخاسته اند

کمر دشمن از این وحدت ما می شکند

امام خمینی
دفتر مقام معظم رهبری
http://president.ir/
اقتصاد مقاومتی
دولت
وزارت کشور
سامد
مرکز ملی رقابت
درگاه خدمات الکترونیکی ایران
سامانه اطلاعات مکانی سازمان امور عشایر ایران
بازرسی
a/
کد رهگیریa
a
برای پی گیری پیام خود ، کدرهگیری خود را وارد کنید

   
a
a
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 27
تعداد بازدیدکنندگان دیروز 951
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 5728981
تعداد کاربران بر خط 5
تعداد کاربران لاگین بر خط 0
copyright @ 2010. ostan-chb.ir. all rights reserved.
Powered by DorsaPortal