پرتال استانداری چهارمحال و بختیاری
استاندار چهارمحال و بختياري خواستار شد

علت جذب نشدن تسهيلات اشتغال روستايي پيگيري شود

کد خبر: 10250 تاریخ انتشار: 1397/03/20 09:32:53
نمایش: 864
اخبار
استاندار چهارمحال و بختياري از تعيين ضرب‌الاجل براي جذب تسهيلات بانکي اشتغال تا تيرماه سال جاري خبر داد و گفت: پس از پايان فرصت تعيين شده مديران بايد جوابگوي عملکرد خود باشند.
اقبال عباسي شامگاه شنبه در جلسه شوراي گفت‌وگوي  دولت و بخش خصوصي با طرح سؤالات متعدد از مديران دستگاه‌هاي اجرايي براي جذب نشدن تسهيلات بانکي در چهارمحال و بختياري، اظهار کرد: تسهيلات بسيار خوبي با سود بسيار کم براي ايجاد اشتغال در بخش‌هاي مختلف در نظر گرفته شده اما اين سؤال مطرح است که چرا مشکل اشتغال و بيکاري حل نمي‌شود.
 
وي با اشاره به اينکه در گذشته دليل عدم جذب تسهيلات اشتغال‌زايي در چهارمحال و بختياري نرخ بهره بالاي تسهيلات عنوان مي‌شد، ادامه داد: اين سؤال اکنون مطرح مي‌شود که چرا وام‌هاي ارزان قيمت اشتغال روستايي و عشاير بموقع جذب نمي شود،؟!
 
استاندار چهارمحال و بختياري از تعيين ضرب‌الاجل براي جذب تسهيلات بانکي اشتغال تا تيرماه سال جاري خبر داد و گفت: برخي از مديران علل جذب نشدن اين تسهيلات را زمان کم آن عنوان مي‌کنند،اين در حالي است که آئين‌نامه جذب تسهيلات براي تمامي استان‌ها در يک زمان ابلاغ شده است و ساير استان‌ها عملکرد بهتري در اين موضوع داشته‌اند.
 
عباسي تأکيد کرد بزرگترين فساد در بدنه دستگاه‌هاي اجرايي عمل نکردن به وظايف است و بايد جلوي اين امر گرفته و شرايط پرداخت تسهيلات براي روستائيان و عشاير تسريع شود.
 
وي با انتقاد از عملکرد ضعيف مديران در جذب تسهيلات اشتغال‌زايي روستايي و عشاير، خاطرنشان کرد: اگر روند و نوع نگاه ما تغيير نکند و درهمين راستا رضايت مردم جلب نشود، قطعا مردم و ناظرين ما را تغيير مي‌دهند.
 
استاندار چهارمحال و بختياري با تعيين ضرب‌الاجل براي مديران مربوطه، تصريح کرد: پس از پايان فرصت تعيين شده براي جذب تسهيلات اشتغال‌زايي عملکرد مديران در اين زمينه بررسي مي‌شود و مديران پس از پايان فرصت، بايد جوابگوي عملکرد خود باشد، زيرا عدم جذب اين تسهيلات ظلم به مردم اين استان است

افزودن دیدگاه