پرتال استانداری چهارمحال و بختیاری

تصفيه‌خانه فاضلاب شهر لردگان افتتاح شد

کد خبر: 154186 تاریخ انتشار: 1399/05/08
نمایش: 1361
اخبار
تصفيه‌خانه فاضلاب شهر لردگان به عنوان سومين تصفيه‌خانه بزرگ استان، روز چهارشنبه با حضور استاندار چهارمحال و بختياري و معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا افتتاح شد.
ميزان اعتبار هزينه شده در اين طرح ۳۸ ميليارد تومان مي باشد و اين طرح از سال ۱۳۸۴ در ۲ بخش ساخت تاسيسات تصفيه‌خانه و اجراي شبکه جمع‌آوري فاضلاب آغاز شد و اينک ۴۴ هزار نفر در شهر لردگان و روستاهاي اطراف آن از منافع اين طرح بهره‎مند هستند.

🔸اين طرح در اين زميني به مساحت ۲.۷ هکتار احداث با ۹۰ کيلومتر شبکه اصلي و فرع جمع‌آوري فاضلاب اجرا شده است.

🔸اين تصفيه‌خانه با ظرفيت ۶ هزار مترمکعب در شبانه‌روز و با روش لجن فعال با قابليت حذف ازت و فسفر به همراه اجراي خطوط انتقال به طول ۲.۱ کيلومتر در مدار مورد بهره‌برداري قرار گرفته است و پيش‌بيني يک مدل سه هزار متر مکعبي نيز در آينده در اين طرح ايجاد شود.

🔸ساخت اين تصفيه‌خانه باعث ايجاد اشتغال براي ۱۰ نفر به صورت مستقيم و ۴۰ نفر بطور غيرمستقيم شده است.

🔸با اجراي اين طرح علاوه‌بر افزايش کيفيت آب خروجي چشمه برم، به عنوان منبع اصلي آب شرب شهر لردگان، مي‌توان اميدوار بود منابع آبي جديد و پايداري به ميزان ۲ ميليون متر مکعب در سال در حوزه کشاورزي و صنعت به وجود آيد که با برنامه‌ريزي صحيح مي‌تواند باعث ايجاد اشتغال پايدار در اين ۲ حوزه براي مردم منطقه شود.

🔸افزايش سطح بهداشت عمومي و جلوگيري از انتشار بيماري‌هاي عفوني به دليل جلوگيري از جاري شدن فاضلاب در سطح شهر از ديگر مزاياي اين طرح است، که ارتقاء سطح زندگي شهري در اين شهرستان را به همراه خواهد داشت.

افزودن دیدگاه