پرتال استانداری چهارمحال و بختیاری
استاندار:

بايد از صادرات محصولات خام از چهارمحال و بختياري جلوگيري شود

کد خبر: 179131 تاریخ انتشار: 1401/06/21 13:21:51
نمایش: 817
اخبار
استاندار چهارمحال و بختياري با تاکيد بر اينکه بايد از صادرات محصولات خام جلوگيري شود، گفت: بايد برنامه‌ريزي شود تا محصولات پس از فرآوري صادر شوند.
غلامعلي حيدري در ديدار با سرپرست اداره‌کل گمرک چهارمحال و بختياري، اظهار کرد: تجهيزات و زيرساخت‌هاي گمرک استان بايد در راستاي افزايش صادرات تقويت شود، بسياري از صادرکنندگان از کندي صدور مجوزات مربوط به صادرات و واردات گلايه‌مند هستند، اين فرآيندها بايد تسهيل شود.

استاندار چهارمحال و بختياري افزود: کالاهاي توليدي در استان از ساير استان‌ها صادر مي‌شود، بايد مقدماتي فراهم شود تا کالا از گمرک استان صادر شود، صادرات محصول براي استان ارزش افزوده به‌همراه دارد.

وي در ادامه با تاکيد بر اينکه بايد از صادرات محصولات خام جلوگيري شود، گفت: بايد برنامه‌ريزي شود تا محصولات پس از فرآوري صادر شود، بايد توليدکنندگان تشويق شوند تا محصولات خود را از گمرک استان صادر کنند، اين کار مستلمزم تقويت زيرساخت‌ها از جمله ريل، فرودگاه و ... است.

حيدري بيان کرد: خدمات گمرکي در تمامي شهرستان‌ها به صادرکنندگان ارائه شود، همچنين بايد توجه ويژه به بازارهاي صادراتي در کشورهاي همسايه صورت بگيرد تا بتوان محصولات توليدي در حوزه کشاورزي و دامپروري را صادر کرد.

استاندار چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه بايد واسطه‌ها و دلالان در حوزه صادرات محصولات کشاورزي حذف شود، عنوان کرد: براي رشد صادرات در اين حوزه نيازمند تعامل با کشاورزان هستيم، بسياري از توليدکنندگان به‌علت ضعف بازاريابي با مشکل در فروش محصول خود مواجه شده‌اند.

وي تصريح کرد: بايد گزارش اقدامات گمرک به صادرکنندگان و توليدکنندگان ارائه شود، تعامل در حوزه‌هاي اقتصادي موجب بهبود عملکرد در حوزه صادرات و واردات مي‌شود.

حيدري بيان کرد: بسياري از استان‌هاي غيرمرزي صادرات بالايي دارند، بايد با اين استان‌ها تبادل تجربه داشته باشيم، همچنين بايد در اين حوزه از رانت و فساد جلوگيري کرد.
انتهاي پيام

 

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1402/06/04