پرتال استانداری چهارمحال و بختیاری

همايش چادرهاي آسماني در شهرکرد برگزار شد

کد خبر: 191788 تاریخ انتشار: 1402/04/21 09:39:23
نمایش: 346
اخبار
هشتمين همايش ملي چادرهاي آسماني با هدف ترويج عفاف و حجاب و همچنين در راستاي تحکيم بنياد خانواده، همزمان با سراسر کشور در شهرکرد برگزار شد.
مديرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري چهارمحال و بختياري که در اين همايش حضور داشت در خصوص اهميت مقوله عفاف و حجاب در جامعه اظهار داشت: يکي از مظاهر اسلاميت جوامع مسلمان، حجاب و پوشش زنان است که به عنوان سمبل و نمادي از آموزه‌هاي اسلامي و تکليفي براي مسلمانان و به ويژه زنان، موضوع چالش‌هاي فراوان داخلي و خارجي قرار گرفته است، حجاب و عفاف از مباحثي مهم در دين اسلام بوده و هست.

زهرا حبيبي ادامه داد: حجاب و عفاف به عنوان ۲ ارزش در جامعه بشري و به ويژه جوامع اسلامي مطرح است چناچه زن از ديدگاه اسلام داراي شخصيت شايسته و موقعيتي الهي است که مي‌تواند مدارج کمال را طي کرده و به مراتب عالي انسانيت راه يابد وجود زن زينت بخش آفرينش انسان است و افق روح او تجلي‌گاه رحمت و دامن زن مدرسه بشريت است و کمال مرد بدون او ممکن نيست.

وي تصريح کرد: هفته عفاف و حجاب فرصت مناسبي است براي ترويج فرهنگ عفاف و حجاب و تحکيم بنيان خانواده بنابراين انتظار است نهادهاي فرهنگي و تشکل‌هاي مردمي با بهره‌گيري از توانمندي‌ها و ظرفيت‌ها به ويژه رسانه‌هاي نوين در فضاي مجازي اهتمام لازم داشته باشند.


 

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1403/01/07