پرتال استانداری چهارمحال و بختیاری

ستاد مديريت بحران چهارمحال و بختياري به حالت آماده‌باش درآمد

کد خبر: 191897 تاریخ انتشار: 1402/05/02 09:56:55
نمایش: 3275
اخبار
سرپرست معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري چهارمحال و بختياري گفت: با توجه به وقوع زمين‌لرزه‌هاي اخير در استان، ستاد پيشگيري، هماهنگي و فرماندهي عمليات پاسخ‌ به بحران اين استان به حالت آماده‌باش کامل درآمد.

علي حيدري شامگاه يکشنبه در جلسه ستاد پيشگيري، هماهنگي و فرماندهي عمليات پاسخ‌ به بحران چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: تمامي شهرداري‌ها، دهياري‌ها، پايگاه‌هاي جمعيت هلال‌احمر، راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي و اورژانس استان به‌ويژه در شهرستان‌هاي اردل، فارسان و کوهرنگ تا آرام شدن شرايط ناشي از زمين‌لرزه‌هاي اخير بايد در آماده‌باش کامل باشند.

وي با اشاره به انعقاد قرارداد براي بيمه حوادث ۴۰ هزار واحد مسکوني روستايي در چهارمحال و بختياري افزود: دهياران در اين خصوص اقدام جدي‌ انجام نداده‌اند.

حيدري تکميل و بهره‌برداري سريع‌تر سالن مديريت بحران دشتک شهرستان اردل را ضروري اعلام و تصريح کرد: مشکل يک‌هزار و ۵۰۲ واحد مسکوني خسارت‌ديده شهرستان کوهرنگ در زمين‌لرزه سال گذشته به‌زودي رفع خواهد شد.

وي با اشاره به تعطيلات تاسوعا و عاشوراي حسيني در پايان هفته جاري و احتمال افزايش آتش‌سوزي‌ها و خطرهاي طبيعي و غيرطبيعي ديگر يادآور شد: تا پايان اين تعطيلات بايد شهرداري‌ها، دهياري‌ها، پايگاه‌هاي جمعيت هلال‌احمر، راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي و اورژانس، حفاظت محيط زيست و منابع‌طبيعي و آبخيزداري مناطق مختلف چهارمحال و بختياري در آماده‌باش کامل باشند.

حيدري اظهار داشت: براساس مصوبه امشب ستاد پيشگيري، هماهنگي و فرماندهي عمليات پاسخ‌ به بحران چهارمحال و بختياري جابجايي روستاي رانشي شيخ‌محمود شهرستان اردل در دستور کار قرار گيرد.

مديرعامل جمعيت هلال‌احمر چهارمحال و بختياري نيز در اين جلسه گفت: تمامي گروه‌هاي امدادي اين جمعيت در استان هم‌اکنون در حالت آماده‌باش کامل هستند.

مسعود مثنوي تاکيد کرد: هشت قلم کالاي امدادي ضروري در مواقع بحران مانند چادر و غذا به‌ميزان کافي در انبارهاي جمعيت هلال‌احمر چهارمحال و بختياري وجود دارد.

وي افزود: براساس گزارش نيروهاي جمعيت هلال‌احمر چهارمحال و بختياري و نيروهاي امدادي محلي خسارت ناشي از زمين‌لرزه اخير گزارش نشده است.

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي چهارمحال و بختياري نيز گفت: براساس ارزيابي‌هاي انجام شده در زمين‌لرزه اخير خسارتي به واحدهاي مسکوني روستاهاي استان وارد نکرد.

فرشيد رياحي ساماني تصريح کرد: تمامي ادوات، ماشين‌آلات و تجهيزات زيرمجموعه بنياد مسکن انقلاب اسلامي چهارمحال و بختياري در حالت آماده‌باش است و مشکلي وجود ندارد.

وي با اشاره به زمين‌لرزه سال گذشته شهرستان کوهرنگ و تصويب يک‌هزار و ۵۰۲ واحد مسکوني تکميلي اين شهرستان يادآور شد: جبران خسارت اين واحدهاي مسکوني در مصوبات سفر رييس‌جمهور به چهارمحال و بختياري تصويب و به‌عنوان يکي از موارد سند توسعه شهرستان کوهرنگ لحاظ شده است.

فرماندار اردل نيز گفت: در ۲۴ ساعت اخير بخش‌هاي مختلف اين شهرستان با زمين‌لرزه‌هايي به بزرگي ۴.۱، ۲.۹ و ۳.۶ درجه در مقياس امواج دروني زمين (ريشتر) مواجه شده است و هم‌اکنون تمامي نيروهاي ستاد پيشگيري، هماهنگي و فرماندهي عمليات پاسخ‌ به بحران اردل در آماده‌باش کامل هستند.

يعقوب شکوهي تاکيد کرد: اجرايي نشدن مصوبات برخي نشست‌هاي مربوط به شهرستان اردل با حضور تعدادي از مسوولان دستگاه‌هاي اجرايي چهارمحال و بختياري مناسب نيست و بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد.

وي افزود: جابجايي روستاي رانشي شيخ‌محمود شهرستان اردل از جمله همين مصوبات محقق نشده است که بايستي با جديت و اولويت بيشتري پيگيري و عملياتي شود.

شکوهي تصريح کرد: مردم شهرستان اردل هنوز خسارت‌هاي زمين‌لرزه سال گذشته را دريافت نکرده‌اند که بايستي به اين مهم رسيدگي شود.

بخشدار مرکزي شهرستان خانميرزا نيز گفت: سالن ستاد پيشگيري، هماهنگي و فرماندهي عمليات پاسخ‌ به بحران اين شهرستان به‌علت کمبود فضاي فيزيکي به محل استقرار ۹ اداره تبديل شده است.

علي خسروي به قرارگيري شهرستان خانميرزا بين گسل دوپلان و دنا اشاره و تاکيد کرد: اين شهرستان در زمان وقوع زمين‌لرزه در شرايط خطرناک و خاصي قرار مي‌گيرد.

وي يادآور شد: شهرستان خانميرزا هم‌اکنون از لحاظ ماشين‌آلات، تجهيزات و امکانات راهداري مانند لودر و کاميون با کمبود مواجه است.

 

افزودن دیدگاه


ایجاد کننده صفحه : مدیر سایت | تاریخ آخرین ویرایش : 1402/06/04